Search

Artvin HAZİRAN : Bu Memleket Sahipsiz Değil

Artvin’e bugün, tecavüzcü Ensar’ın davetlisi ‘kızlı erkekli horon oynamak günahtır’ diyen Hayrettin Öztürk’dü. H.Öztürk, daha önce de “18 yasındakinin zinasına karsı çıkamıyorsanız, 17 aylık bebege tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır’ demişti.

Artvin’de her tür etkinliğe yasak koyan, Levent Üzümcü’nün oyununun yasaklayanlar söz konusu Ensar Vakfı olunca salonu açtılar. Arkadaşlarımız etkinliğin yapılacağı salona girmek istedi ancak alınmadı. Herkese açık diye duyuru yapılan etkinlikte içeriye giriş seçmece yapıldı.

İçeri alınmamız üzerine etkinliğin yapılacağı salonun önünde ‘Tecavüzcü Ensar Kapatılsın’ pankartı ile açıklama yapmak istedik. Ancak, polis hiçbir uyarı yapmadan saldırdı. Müdahale sonucunda göz altına alınan arkadaşlarımız darp edilerek göz altına alındı. Arkadaşlarımızın çeşitli yerlerinde morluk ve yaralar var. Çevik kuvvet gözaltı sırasında hakaret ve küfürler savurdu.

Çatısı altında çocuklara tecavüz edilen bir kurum, iktidarı da arkasına alıp her istediğini yapacağını sanıyor. İzin vermeyeceğiz. Bu memlekette devrimciler, hazirancılar var olduğu sürece gericiler, yobazlar, çocuk tecavüzcüleri rahat edemeyecek. Bu mücadele karanlığa karşı aydınlığın, şeriata karşı laikliğlin mücadelesidir. Yarınlarımızın, geleceğimizin kavgasıdır.

Artvin HAZİRAN Meclisi
Bir Cevap Yazın