Search

8 Mayıs’ta Kartal’da ‘Gezi’yi Unutma’ ! Yapabiliriz ! BirlikteBaşarabiliriz

Ülkesine, yaşamına, doğasına, geleceğine sahip çıkanlar Haziran ruhuyla bir araya geliyoruz. “Bu karanlığı parçalayabiliriz” demek için, “birlikte başarabiliriz” demek için, omuz omuza geleceğe şarkılar söylemek için Kartal’da buluşuyoruz.

İktidarın istediği karanlıklar ülkesine inat laikliği, emeği, eşitlik ve özgürlüğü, halkların kardeşliğini, doğanın yeşilini savunuyoruz. Mezhepçi, ırkçı politikaların, iş cinayetlerinin, kadına uygulanan şiddetin, çocuk tacizlerinin, tecavüzlerin, her türlü hırsızlık ve talanın iktidarını reddediyoruz. Toplumsal hayatı dinsel esaslara göre kurgulamak isteyen mezhepçi anlayışa mahkûm olmadığımızı haykırıyoruz. Fetvalarla, gerici vakıflarla, dinsel kaidelerle donatılmış eğitim sistemine karşı çocuklarımıza sahip çıkıyoruz.

“Devlet kimdir, devlet benim” diyen Havva Ana’nın cüretiyle, ağaçlarımızı, parklarımızı, doğamızı savunuyoruz. Neo-liberal saldırganlığı, eşsiz ekosistemin korunması yerine halk düşmanı Cengizler’in kirli çıkarlarının polis ve jandarma nezaretinde korunmasını, kollanmasını reddediyoruz.

Başkanlık heveslilerine, şeriat anayasasına, hırsızlık düzeninin anayasal kılıflarına “dur” demek için bir araya geliyoruz. İktidarın ülkeyi kana bulayan kaos planlarını görüyoruz. Ablukalara, katliamlara, cihatçı çetelere, ölmeye ve öldürmeye alışmamız isteniyor. Alışmıyoruz. Barış istiyoruz, aydınlık bir gelecek istiyoruz. Biz bu ülkeye, bu ülkenin direniş tarihine, Gezi’nin o güzel çocuklarının Haziran düşlerine inanıyoruz.

Birbirimizden başka güvencemiz, başka kurtarıcımız, başka dayanağımız yok!

Omuz verelim, bir araya gelelim… Geleceğimizi karartmak isteyenlere inat çocuklarımızla, dostlarımızla birlikte, 8 Mayıs’ta Kartal’da, “Gezi’yi unutma” diyelim, umuda şarkılar söyleyelim.

Bu karanlığı parçalayacağız. Çünkü biz halkız!

Yapabiliriz!

Birlikte başarabiliriz!
Bir Cevap Yazın