Search

METRO MARKETLERİNDE GREVE GİDEN EMEKÇİLERİN YANINDAYIZ!

Sosyal İş Sendikası, Metro Grosmarketlerinde greve gidiyor.

Emeğin kazanılmış haklarına saldırmayı kural haline getiren sermaye, hemen her gün kazanılmış bir işçi hakkına saldırıyor. Son olarak Metro Grosmarketlerinde; 5 dönemdir yapılan ve 6.’sı süren toplu sözleşme görüşmelerinde, toplu sözleşmelerle kazanılmış, işçilere nefes aldıran ikramiye hakkının tırpanlamasına yönelik bir saldırı gerçekleştirildi. Sendika ve emekçiler, bu saldırıya sessiz kalmadı ve 25 Ağustos günü tüm Metro mağazalarında grev ilanlarını astı.

Metro Grosmarkette; bir tarafta emekçileri daha fazla yoksulluğa itmeye çalışan, kazanılmış haklarına dahi gözü dönmüş bir şekilde saldıran, tek gayesi daha fazla para kazanmak olan sermaye, diğer tarafta emeğiyle geçinen işçilerin bu sömürüye karşı yürüttüğü direniş mücadelesi var.

HAZİRAN’ın emekçilerin bu onurlu kavgasında safı nettir, tarafı bellidir; gözü dönmüş sermayeye karşı mücadelelerini büyüten, grev ilanlarını işyerlerine asan işçi sınıfının tarafı bizim tarafımızdır.

Sınıf kavgasını büyütmek bütün Hazirancıların ve meclislerinin sorumluluğudur. Birleşik Haziran Hareketi bütün meclisleriyle birlikte bu grevi sahiplenecek, dayanışacak ve üstüne düşen sorumluluğu yerine getirecektir.

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ EMEK KOMİSYONU
Bir Cevap Yazın