Search

OMUZ OMUZA VERELİM

1 MAYIS’IN ÇAĞRISINI BÜYÜTELİM
HARAMİLERİN SALTANATINI YIKMAK İÇİN
OMUZ OMUZA VERELİM

AKP iktidarı kendi dışındaki herkesi susturmaya, sindirmeye çalışarak ülkemizi ve geleceğimizi teslim almaya çalışıyor.

1 Mayıs 2016, ülkemizin AKP’ye teslim olmayacağının bir kez daha gösterildiği büyük bir buluşma oldu.

AKP’ye Yanıtımızı Meydanlarda Verdik

Ülkemizin dört bir yanında emekçiler, işçiler, gençler, kadınlar… AKP’ye hayır diyen yüz binler meydanlarda bir araya geldi. AKP’nin faşist baskıyla susturmaya çalıştığı, patlatılan bombaların yarattığı korku iklimiyle teslim alınmak istenen sokaklar 1 Mayıs’ta geri döndü.

Şeriat-hilafet anayasası yapmak isteyen, kiralık işçilik yasası ile emekçileri köleleştirmeye çalışan, çocuklarımızı Ensar’la, gerici vakıflarla, 4+4+4’le karanlığa hapsetmeye çalışan AKP iktidarına ve Erdoğan’a en güzel yanıtı 1 Mayıs meydanlarında verdik.

Bu daha başlangıç…

1 Mayıs, Ensar ve gerici vakıfların karanlık gölgesini çocuklarımızın üzerinden kaldırmak, şeriat-hilafet meraklılarına karşı laikliği kazanmak, doğamızı-yaşam alanlarımızı savunmak için yeni bir başlangıç noktası oldu.

1 Mayıs’ın sonrası Haziran’dır.

Şimdi, Laikliği Kazanmak için Meclis önünde, pek çok sokakta ve meydanda geliştirdiğimiz 1 Mayıs’ta ülkenin 50’ye aşkın meydanına taşıdığımız ‘Haramilerin Saltanatını Yıkacağız’ çağrısını ülkenin her bir noktasına taşıyacağız.

Gün Omuz Omuza Vermenin Günüdür

Gün, Omuz Omuza verme, AKP’yi yenmek ve Türkiye’yi eşitlik, laiklik, özgürlük, bağımsızlık ve kardeşlik temelinde yeniden kurmak için emekçi halkın ortak mücadelesini büyütme günüdür.

HAZİRAN şimdi tüm mahallelerde, iş yerlerinde, üniversitelerde gericiliğe karşı mücadelesini büyüterek sürdürecektir. Kiralık işçi yasası ile emekçileri köleleştirme isteğini tüm emekçilerle birlikte püskürtmek için ayakta olacağız.

Bunun için omuz omuza vermeye, mahallelerde, sokaklarda birleşmeye ve 8 Mayıs’ta İstanbul’da Kartal Stadyumu’nda büyük buluşmada birlikte olmaya çağırıyoruz.
Bir Cevap Yazın